SENDİKAMIZ YÖNETİMİ, HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla bu yıl onuncusunu gerçekleştirdiği “Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Törenine katıldı.

207’si Türkiye’den olmak üzere ulusal ve uluslararası iki ayrı kategoride 11 dalda toplam 22 ödülün verildiği yarışmaya Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız ile Yunus Değirmenci, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Kemal Uysal, merhum HAK-İŞ Genel Başkanı Necati Çelik’in eşi Şermin Çelik, Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş, Süleyman Doğan ve Adem Yavuz, Sendikamız Kadın Komite Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi Tuba Gülpembelioğlu, Kültür Sanat Komite Başkanımız Bilal Altunbaş, Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız Tahsin Özdemir, 2 No’lu Şube Başkanımız Yener Öztürk ve HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın genel başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Törene ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi yapımcı ve yönetmen Mesut Uçakan, Yazar ve Senarist Ahmet Tezcan, sinema ve televizyon dizilerinin başarılı oyuncuları Eser Eyüboğlu, Burak Haktanır, Emel Dede, Burçak Kabadayı, Yüksel Ünal, Mehmet Kefli, yapımcı ve yönetmen Mustafa Uğur da katılım sağladı.

Törende, ulusal ve uluslararası iki kategoride 11 dalda 22 ödül ve sendikacı gözünden kategorisinde de üç ödül sahiplerini buldu.

 

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:

“Güzel Çalışmalar İçin teşekkür ediyorum"

Ödül töreninde konuşan Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ olarak emeği, sanatla buluşturma maceramızın onuncu yılındayız. Aslında bütün çabamız, gayretimiz emekle mücadelemizi değişik alanlarda da güçlendirmek, bu mücadeleyi değişik alanlara taşımaktır. Buradaki emeği, mücadeleyi, çabayı asla unutamayız. Kültür-Sanat Komitesi Başkanımız ve ekibine bu güzel çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi. Arslan, medeniyetimizde ve değerlerimizde emeğin en kıymetli olduğuna vurgu yaparak, “HAK-İŞ olarak, sanat ve emeği buluşturmayı ve sanat üzerinden emeğe bakmayı bu çabamızın bir ürünü olarak görüyor ve bunu başarmaya çalışıyoruz. Bizler 10 yıllık zaman içerisinde başardıklarımızın daha fazlasını başarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI MİSBAH DEMİRCAN

“SİNEMA ÜZERİNDEN TÜM DÜNYAYA ULAŞABİLİRİZ”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, kültürü anlatmakta en etkin mecranın sinema olduğunu vurgulayarak, “Sinema üzerinden tüm dünyaya ulaşmak mümkündür. Bütün kurumlar bunlara sahip çıkarsa kültürümüzü aktarmakta bir o kadar kolay olacaktır. HAK-İŞ konfederasyonumuz 10 yıldır bu işi değerli Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın liderliğinde yapıyor, ben kendisini bir kez daha alkışlamak istiyorum. HAK-İŞ konfederasyonunun kısa film yarışmaları üzerinden böyle bir yolculuğa çıkması takdire şayan bir durumdur. Sağ olsunlar, var olsunlar, Allah razı olsun, yolunuz açık olsun” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Emeğe Saygı’ temalı HAK-İŞ 10. Uluslararası Kısa Film Yarışmasında ödüle layık görülen eser sahipleri ödülleriyle buluştu. 114 ülkeden 4.097 filmin başvuru yaptığı yarışmada ulusal ve uluslararası alanda 11 kategoride ve ayrıca Sendikacı Gözünden kategorisinde ödüller verildi.

 

GENEL BAŞKAN SERT ÖDÜL VERDİ

Onuncu En İyi Film Ödülü “Kayıp Cevher Abdurrahim” Filmi ile Pınar Yıldırım Karaman’a ödülünü Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert takdim etti.

Program sonunda tüm yönetmen, oyuncu ve yarışmaya katılan yarışmacılar ile toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Fotoğraflar

TOP

SENDİKAMIZ YÖNETİMİ, HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI