SENDİKAL HAYATIN ÖNCÜSÜ HAK-İŞ 46 YAŞINDA

HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU BAKAN BİLGİN’İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

 

HAK-İŞ Konfederasyonumuzun 46. Kuruluş yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu programına HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları, Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan, Tuba Gülpembelioğlu, Yavuz Aksanoğlu ve HAK-İŞ’e  bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de katıldı.

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan:

“Sendikal Hareketin Öncüsü HAK-İŞ 46 Yaşında”

 

Başkanlar Kurulu Programında açılış konuşmasını gerçekleştiren Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, katılımları dolasıyla teşekkürlerini iletti. Arslan, Sendikal Hareketin Öncüsü HAK-İŞ’in 46 yaşında olduğunu belirterek, “HAK-İŞ yarım asırlık ulu bir çınara dönüştü” dedi.

 

“Konfederasyonumuzun Kurucularını Minnet ve Şükranla Anıyorum”

HAK-İŞ’in kurucu kadrolarını minnetle andıklarını ifade eden Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“46 yıl önce HAK-İŞ davasını omuzlayan, bu konuda büyük bir sorumluluk alan bu sorumluluklarını güçlerinin yettiğince yerine getirmeye çalışan konfederasyonumuzun kurucularını minnet ve şükranla anıyorum. Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Taşçı ile birlikte bu hak davanın bayraktarlığını onurlu bir şekilde yürüten bütün HAK-İŞ kurucularına bir kez daha teşekkür ediyorum”

 

“Sayın Bakanımız HAK-İŞ Dostudur”

“Sayın Bakanımızı, HAK-İŞ’i en az bizim kadar bilen, anlayan ve bize anlatan bir bakanımız olarak, bir HAK-İŞ dostu olarak, bir HAK-İŞ sevdalısı olarak görüyoruz. Bundan 8 yıl önce 38. yıl dönümümüzde sayın bakanımızın “Türkiye’nin Dinamikleri” adlı güzel bir kitabı yayınlanmıştı. Bu kitaptan bize de göndermişlerdi ve bende bu kitabı okumuştum. Kendimi o kitapta HAK-İŞ’i anlatmış gibi gördüm. Sayın bakanımıza 38. yıl dönümümüzde “Bize HAK-İŞ’i anlatır mısınız?” diye bir talepte bulunmuştuk. O gün HAK-İŞ’i öyle bir analiz etti, öyle bir anlattı ki, bizim söylediklerimizin belki içerik olarak aynısıydı ama kelam olarak çok farklısıydı”.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin:

“HAK-İŞ Sendikal Hareketin Önemli Bir Parçasıdır”

 

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında katılımcılara hitap eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “HAK-İŞ kurulduğu günden bugüne belli ilkelerini, belli bir dünya görüşünü emekle bütünleştirerek, o dünya görüşü içerisinde emeğin değerini sadece temsil ederek değil, aynı zamanda arayarak, düşünsel olarak da inşa ederek büyük bir mücadelenin içerisinde bulundu” ifadelerini kullandı.

 

Emeğin Kendisi Kutsal Bir Değerdir”

Bakan Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü:

“HAK-İŞ Konfederasyonumuz bu yolda daha ileriye gidecek. Çünkü emeğin kendisi kutsal bir değerdir. Emek insanoğlunun kendisini gerçekleştirdiği, en büyük imkanıdır. Bu imkanı korumak, bu imkanı geliştirmek, emeği geliştirmek, onu yüceltmek sadece emekçilerin değil, onların öncüleri olan, onların örgütleri olan sendikaların görevleridir. Sendikalara böyle bakmak lazım”

 

Geçici İşçilerimizin Sorunlarını Çözeceğiz”

Türkiye’nin 200 milyar doları aşan bir ihracata sahip olduğunu ve sıkıntıların aşılması konusunda herkese bir görev düştüğünü belirten Bakan Bilgin,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın üzerine büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Bakan Bilgin konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

“Geçici işçilerimizin sorunlarını çözeceğiz ve Türkiye yoluna devam edecek. Bağımsız Türkiye, demokratik Türkiye, büyük Türkiye olma idealini sürdüren, büyüyen bir ekonomi ile büyüyen bir Türkiye yoluna devam edecektir. HAK-İŞ konfederasyonumuzun 46. Yıldönümü kutluyor, hayırlı olmasını diliyorum”.

***

Program hediye takdimi ve toplu aile fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

 

Fotoğraflar

TOP

SENDİKAL HAYATIN ÖNCÜSÜ HAK-İŞ 46 YAŞINDA