SAĞLIK İŞÇİLERİ DE SAĞLIK ÇALIŞANIDIR

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI DEVLET SERT:

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINA ZAM NİFAKI SOKULMASIN”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca ile birlikte yaptığı ve sadece doktorları kapsayan zam açıklaması diğer sağlık çalışanları tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan  tüm personel gibi sağlık işçilerinin de “sağlık çalışanı” olduğunu belirten  Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, “Farklı zam uygulaması sağlık kurumlarında çalışma barışını yok eder” dedi.

Sert’in, gece yarısı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla başlatılan  #bizdesaglikcalisaniyiz hashtag çalışmasına on binlerce sağlık emekçisi destek verdi, yorum yaptı.

“Pandeminin kahramanı sağlık işçisi de sağlık çalışanıdır” diyen  Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Sert sözlerini şöyle sürdürdü:

““Hekimlere yapılan zam elbette yerindedir, ama sağlık hizmetinin taşıyıcı kolonu sağlık işçisidir.  Yapılan açıklama ile sağlık çalışanları, doktorlar ve diğerleri şeklinde bir ayrıma tabi tutulmuştur. Sağlık çalışanları arasında yapılması planlanan farklı zam uygulaması sağlık kurumlarında çalışma barışını yok edecektir.

Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan sağlık işçileri adına yetkili sendika olan Öz Sağlık-İş olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kabul edemeyiz.  Pandemi ile mücadelede izinsiz, karantinalı nöbetlerle her gün görevinin başında ülke için, millet için bu devlet için canını ortaya koyan sağlık emekçilerinin arasına zam nifakı sokulmamalıdır.

Sağlık işçileri olarak böyle bir yanlıştan acilen dönülmesini istiyoruz. Yapılacak zamdan  işçi-memur ayrımı da dahil olmak üzere hiçbir ayrıma gidilmeden  bütün sağlık çalışanları faydalandırılmalıdır.

Sağlık işçileri olarak Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyoruz; ayrımcı zam uygulamasıyla sağlık sisteminde sizin de büyük destek verdiğiniz yılların emeğinin heba edilmesine izin vermeyin”

 

TOP

SAĞLIK İŞÇİLERİ DE SAĞLIK ÇALIŞANIDIR