“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK YORULDU, AŞI KARŞITLIĞININ ZARARI HEPİMİZE”

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SERT’TEN AŞI ÇAĞRISI…

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK YORULDU, AŞI KARŞITLIĞININ ZARARI HEPİMİZE”

2 yıldır tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de kuşatan Covit 19 salgınının yeni varyantlarla vaka artışını hızlandırdığına dikkat çeken Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, artık bu durumdan işçi-memur ayrımı yapmadan tüm sağlık çalışanlarının iyice yorulduğunu söyledi. Devlet Sert, “Durumu kontrol altına alıp, normal seyrine indirmenin tek yolu hepimizin bildiği gibi vaktinde uygulanan aşıdır. Aşı karşıtlığının zararı artık hepimize dokunuyor” dedi.

Devlet Sert yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bu tür salgınlarda virüsün değişik varyantlar ile etkisini koruduğu sağlık otoriteleri tarafından da sürekli vurgulanmaktadır. Yaklaşık 2 yıldır covit 19 mücadelesinde bütün sağlık çalışanları canla başla mücadele etmektedirler. Sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet işçileri adına örgütlü olduğumuz kurum ve kuruluşlarda bu mücadeleye var gücümüzle devam ediyoruz.

Ancak artık sağlık çalışanları, sosyal hizmet çalışanları çok yoruldular. Pandeminin kontrol altına alınmasını beklerken 230’ları aşan can kayıpları alınan tedbirlerin toplum tarafından yeterince uygulanmadığının göstergesidir.

Tüm dünya bu tür salgınların kontrol altına alınabilmesinin yolunu yeterli doz aşı ile toplumun buluşturulması olarak açıklamış ve ülkemiz bu imkanı sağlamışken, halen daha aşı karşıtlığı üzerinden halkı etkilemeye çalışan kesimler var.

Bizler sağlık işyeri çalışanları, sağlık işçileri olarak görevimizi layıkıyla yapmaya devam ediyoruz. Ama her dakika covit bulaşma riski ile mücadele ederken, sürekli canımızla sınav verirken, aşı karşıtlığının zararı artık hepimize dokunuyor. Aşı olmama artık kişinin kendi tercihi değil, tüm toplumu etkileyen, kendini korumaya çalışan vatandaşın da sağlık hakkını elinden alan bir yaklaşımdır.

Sağlık işyeri çalışanları, sağlık işçileri olarak herkesi kendisi için tanımlanmış dozlarda aşılarını vaktinde yaptırmaya davet ediyoruz.

Çünkü artık çok yorulduk!

TOP

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK YORULDU, AŞI KARŞITLIĞININ ZARARI HEPİMİZE”