GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ AFYON’DA YAPILDI

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURUL TOPLANTIMIZ

AFYON’DA YAPILDI

 

SAĞLIK BAKANI KOCA:

ÇALIŞMA KOŞULLARIMIZI EN ADİL DÜZEYE TAŞIYACAĞIZ. ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKAMIZ BU HEDEFTE ÖNEMLİ BİR PAYDAŞIMIZ”

Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Afyon’da gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nda çalışan işçilerin yetkili sendikası olan Sendikamız Öz  Sağlık-İş’in Başkanlar Kurulu Toplantısı’na Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da sağlık  işçileri adına gönderdiği video mesaj ile katıldı.

Bakan Koca ekranlardan izlenen video mesajında “Çalışma koşullarımızı en adil düzeye taşıyacağız. Öz Sağlık İş Sendikamızı da bu hedefe yürürken önemli bir paydaş olarak görüyoruz” dedi.

81 ilden Şube-İl-Bölge Başkanlarımız ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısına, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan, Tuba  Gülpembelioğlu ve Yavuz Aksanoğlu ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek  iştirak etti.

 

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT ŞUBE VE  İL BAŞKANLARIMIZA SESLENDİ

 

Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, saygı duruşu ve  İstiklal Marşı ile başladı. Sunuş konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, örgütlenme, yetki ve toplu iş sözleşmesi süreçlerine eklenen kurumsallaşma çalışmaları ile bedenlerin yorulduğunu ama “Gönüllerin asla yorulmayacağını” söyledi.

Başkan Sert yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Üyesinden temsilcisine, Bölge Başkanından, İl ve Şube Başkanına, Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkanına kadar, kimsenin kimseye üstün olmadığı, üstünlüğün sadece davaya hizmette olduğu, sahada terleyen, koşturan, üyenin-işçinin derdi ile dertlenen BÜYÜK  ÖZ SAĞLIK  İŞ ve  HAK İŞ Ailesinin değerli üyeleri. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantımıza hoş geldiniz.

Biliyorum hepimiz son derece yoğun, stresli, yorgun geçen günlerden geliyoruz. Pandemi şartlarında geceli gündüzlü hizmet vermekten, sahada koşturmaktan, üyemizin derdi ile dertlenmekten, çözüm aramaktan, teşkilat yapımızın eksikliklerini tamamlamaktan, kurumsal yapımızı bir an önce tamamlama telaşımızdan, son dakikaya kadar harareti sönmeyen Toplu Sözleşme müzakerelerinden, Toplu sözleşmeyi sahada anlatmaktan, bitmek bilmeyen soruları cevaplamaktan, yalan yanlış algı operasyonlarından, bir üye için kilometrelerce yol kat etmekten, konuşmaktan, söylemekten, anlatmaktan yoğun dönemler yaşamış ve biraz da yorulmuş olabiliriz.

Şu salonda bulunan tüm arkadaşlarım, ben, genel merkez yöneticilerimiz, komitelerimiz, temsilcilerimiz bu davaya hizmet veren tüm yol arkadaşlarım, herkes için yoğun bir süreçten geçtik.

Ama biz farklıyız.

Öz Sağlık-İş Ailesi farklı, HAK-İŞ Ailesi farklı. Bizler herkesin yaptığı sendikacılıktan ayrı bir sendikal anlayışı ülkemiz çalışma hayatına oturtabilmek adına herkesten daha fazla yorulacağız.

İşçinin, emekçinin, üyenin güvenini kazanmak için yorduğumuz bu bedenleri, ilkelerimiz, değerlerimiz ışığında sendikacılık yapmak için gerekirse biraz daha yoracağız.

Ama yorulan bedenlerimiz olacak, gönüllerimiz değil. ne kendi gönlümüzü ne de karşımızdakinin gönlünü yormayacağız.

 

“ÜYENİN BİR DERDİ BİR SIKINTISI MI  VAR, İŞTE BİZ GELDİK DİYECEĞİZ”

Hani hep diyoruz ya masa başı sendikacılık devri bitti, işçinin, üyenin emekçinin yanına gideceğiz, o çalışırken yanına sokulup  KOLAY GELSİN diyeceğiz. Bir derdi, bir sıkıntısı mı var,  İŞTE GELDİK  diyeceğiz.

Çözemediği, onu yoran, belki de onu  aşan bir sorunu mu var  işyerinde, AMİRİYLE, MÜDÜRÜYLE BİZ KONUŞACAĞIZ.

Yerelde meseleyi çözemedik mi; ANKARA var, GENEL BAŞKANINIZ var, GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİNİZ var.  Buradan bizler çözeceğiz.

Haklı sorunlarımızı halen mi bir çözüme kavuşturamadık Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve onun İŞÇİ BABASI GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN var.

Haklı mücadelemizde tüm bunlara rağmen yol alamadık mı,  işte  o zaman da EMEĞİN GÜCÜ var.

Binlerle, on binlerle haykıracağımız MEYDANLAR var. Sanmayın ki bunlar hamasi Nutuklar, altı boş sözler.

Geçtiğimiz haftalarda imzaladığımız Sağlık Bakanlığı Sözleşmesi en çok eleştiriyi “niye bu kadar uzattınız” diye aldı.

Niye uzattık arkadaşlar biliyor musunuz, imza aşamasına  getirdiğimiz sözleşme niye uzadı? Kazanılmış hakkınızdan 1 kuruş geriye gitmemek için uzattık

Evet masayı devirmedik, ateşli müzakereler yürüttük, yumruklarımızı sıktık, dişimizi sıktık ama hakkınızın gasp edilmesine izin vermedik. Bir adım geriye gitmedik. Bundan sonra da gitmeyiz.

 

“HAKLIYIZ, ALACAKLIYIZ”

Önümüze bunlarla ilgili genelge getirilebilir, yönetmelik getirilebilir. Ama HUKUK var arkadaşlar

Biz biliyoruz ki bizler HAKLIYIZ,  ALACAKLIYIZ.

İşte o zaman da  Türkiye  Cumhuriyeti Devleti’nin HUKUK yüzüyle hareket edip hakkımızı ararız.

1 kuruşunuz için gerekirse kapılarında sabahlarız ama hakkınızı zayi etmez, hele kazanılmış haklarımızdan geriye ASLA gitmeyiz.

 

“BİZLER ZOR  OLANI SEÇTİK”

Bizler, sizler, ailelerimiz, hepimiz kolay olanı değil, zor olanı seçtik.

Nedir zor olan; Yanlış karşısında doğru kalabilmek, bedeli ne olursa olsun algılar karşısında gerçekleri konuşmak. Maaşımızı alıp yan gelip yatmak değil, koşturmak, terlemek, hak aramak

Toplu sözleşmeye imza atıp, bohçamızı dürüp büküp katlamak değil, değerlerimize bağlı, ilkeli sendikacılık yapmaya devam etmek. Eski sendikal alışkanlıkları sürdürmek değil, yeni, akademik, uluslararası sendikacılık yapmak.

Aidat sendikacılığı değil, üyemizi, ailesini, çoluk çocuğunu koruyarak, el uzatarak kederine mutluluğuna ortak olmak.

Kurum, Kuruluş, İşyerlerinde yakıp yıkıcı faaliyetler yerine işyerimizi koruyan, diyalog sendikacılığını ön plana alarak hak aramak

Sadece kendi derdimizle dertlenmek değil tüm mazlumların, mağdurların derdini dert edinmek. Bu ülkenin nimetlerine ortak olduğumuz kadar, külfetinde, zor gününde, doğal afetinde yanında olmak

Bu vatanı, bu devleti, bu milleti aziz bilmek, canımız pahasına savunmak, demokrasimize sahip çıkmak. İşte bunun için;

  • Pandemi ortamında diğer sağlık çalışanlarına verilen ama bütün taleplerimize rağmen biz işçilere verilmeyen ek ödeme karşısında her bir üyemizi 60 bin lira değerinde ferdi kaza sigortası kapsamına aldık.
  • Sahadaki tüm faaliyetlerimizin karşısına yalan yanlış algı operasyonları ile çıkan malum yapıları, malum sendikaları sizlerin alnınızdan damlayan terlere boğduk. doğruları konuştuk ve biz kazandık

 

  • Yanlış konuşarak, yalan söyleyerek üye kazanmak yerine, gerçekleri konuşarak gerekirse  üye kaybetmeyi göze  aldık.  Ama ne oldu yine biz kazandık

 

  • Konfederasyonumuzun ilk defa dahil edildiği  Kamu  Çerçeve  Protokolü öncesinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve kazanımları için öyle çalıştık, öyle bir planlama yaptık ki, işkolumuz KÇP’nin kazananı oldu. KÇP kazanımlarımızı yürüttüğümüz ve işveren kesimine parmak ısırtan bir mücadele ile sağlık bakanlığı TİS’e taşıdık. yan gelip yatmadık

 

  • Masadaki kazanımlarımızı sahaya anlatmak için sizlerle birlikte, sizlerin yanında olduk. TİS bitti, unumuzu eledik eleğimizi asalım demedik, toplu sözleşmeyi bu vatanın en uç kısmından Hakkari Yüksekova’dan başlayarak anlattık, kurum kurum, il il dolaşıp kazanımlarımızın yalan algılarla heba edilmesinin önüne geçtik.

 

  • Sizlerden, üyelerden gelen aidatlarla yürüttüğümüz bu hizmetlere maneviyat katmaya, samimiyet katmaya, medeniyet ve inanç değerlerimize uygun  bereket katmaya  gayret ettik.

 

  • Afrika’da bedenleri susuzluktan kuruyan çocuklarımıza sizlerin şefkat eliyle su verdik, su kuyusu açtırdık.  Devlet Sert  su kuyusu  değil,  Öz Sağlık-İş Hayratı tabelası  astırdık.  200 bin üyemizin sonsuza kadar amel defterini açık tutacak bir hayrın başlangıcına imza attık.

 

  • Ülkemizin batısı yanarken,  kuzeyini sel vururken, depremler olurken sessiz kalıp  aidat sendikacılığı yapmadık.  sizlerden gelen aidatların bir bölümü ile o bölgelere koştuk, yanan yüreklere merhem olmaya çalıştık, afetzedelere ilk gün ihtiyacı dağıttık. Allah’a binlerce şükür ki bugün ulaştığımız 200 bin üye sayısının her biri için, her bir sağlık ve sosyal hizmet işçisi adına toplamda 200 bin liralık bir yardım çeki ile  Kızılay’ın yanında olduk,  ihtiyaç sahibinin derdini dert edindik.

 

  • Hain 15 temmuz kalkışmasında canımızla, kanımızla, mangal gibi yüreklerimizle işimizin başına koştuk, ambulanslarımızla en girilmez yerlerden bombalar altından, uçuşan mermiler altından yaralı taşıdık, şehit taşıdık. işyerlerimize koştuk bir can kurtarmanın derdi ile kahramanlaştık, destanlar yazdık. ORDAYDIK diyerek bu destansı mücadelemizi belgesel ile 15 temmuz tarihçesine yazdırdık.

 

Niye biliyor musunuz? Çünkü;

Biz bu  ülkeyi seviyoruz. Biz bu vatanı, bu devleti seviyoruz. Biz bu bayrak uğruna, bir çakıl taşı uğruna can veririz. Biz bize düşen ne varsa vatan uğruna kutsal biliriz. Biz bu ülkenin demokratik bir ülke olması adına, huzurumuzun, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması adına bu yola baş koyarız. Ser’den geçeriz ama vatanımızdan geçmeyiz.

Bütün bunları yaparken yanımızda hissettiğimiz, göğsümüzü kabartan, bizi gururlandıran şey ÖZ SAĞLIK-İŞ Ailesi’dir.

Yani Sizler, yani sizlerin mücadelesi, azmi ve inancı. İnsanoğlunun şu fani hayatında kazanacağı, kazanç saydığı değerlerin başında birilerinin bizlere inanması, güvenmesi, samimi bulması gelir.Emin olun, para kazanılır, ihtiyaçlar giderilir, toplu sözleşme yapılır, haklar alınır. Bunlar daha kolay ama birinin güvenini kazanmak, inanmasını sağlamak, samimiyetine inandırmak çok zordur.

Bunu sağlayan, sevgiyi, dostluğu, gönülleri de kazanmış olur ki, biz çok şükür bunları kazmaya devam ediyoruz, GÖNÜL KÖPRÜLERİ kuruyoruz.

Sizlerle bugün burada olmak, her birinizle yeniden görüşmek, varlığınızla bir ve beraber olmak çok kıymetli.

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki, böyle bir teşkilatın mensubuyuz, inşallah huzur, birlik ve beraberlikle bu yola devam edeceğiz. 

Bizler, sıfatlarımız, makamlarımız, hepsi geçici.  Yola devam ederiz ya da emaneti devrederiz.  Bunlar önemli değil.  Önemli olan yaptığımız hizmet, arkamızda bıraktığımız kazanımlar, işçinin, üyenin emanetini hakkı ile taşımak”.

Genel Başkan Devlet Sert’in sözleri sık sık “İŞTE BAŞKAN, İŞTE TEŞKİLAT” sloganları ile kesildi.

 

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ZEYBEK:

“SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN HAKLARI, EMEKLERİ İNKAR EDİLEMEZ, ALLAH HEPİNİZDEN RAZI  OLSUN”

Sendikamız Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek kısa bir selamlama konuşması  yaptı.

 Zeybek;  “Öz Sağlık-İş teşkilatlarını, yöneticilerini, HAK-İŞ  ailesini ve Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı Afyonumuz da  ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Sizlerin, sağlık emekçilerinin hakları,  emekleri  hiçbir zaman  inkar edilemez. Hakkınızı ödeyemeyiz. Allah hepinizden razı  olsun” dedi.

 

HAK-İŞ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:

HAK-İŞ VE MİLLETİMİZ ADINA SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sendikamız Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısına katılan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, “HAK-İŞ ve milletimiz adına bu zor zamanlarda salgınla mücadele eden siz sağlık emekçilerine HAK-İŞ ve milletimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgınına karşı iki yönlü mücadele eden sağlık çalışanlarımıza ve bu çalışanların sesi, nefesi olan siz değerli başkanlarımıza, kendi hayatlarını hiçe sayarak, kendi hayatlarını feda ederek iki yıla yakındır milletimize 24 saat hizmet eden ve bu mücadelenin en ön safında yer alan kahraman sağlık emekçileri olarak sizlere HAK-İŞ ve milletimiz adına teşekkür ediyorum. Sizler tahmin edemeyeceğiniz kadar dualar aldınız ve dualar ile Rabbim bizlere bugünleri nasip etti.

Bu salonu dolduran 81 ilimizden ve 80’in üzerinde teşkilat başkanı ve yöneticileri ile Afyon’da bir araya geldik. Hem sahada sendikal mücadeleyi yaptınız hem de vatandaşlarımıza şifa dağıttınız. Bu ne kadar kıymetli bir iş.

“15 YILA YAKLAŞAN BİR MÜCADELENİN BUGÜN ZİRVESİNDEYİZ”

Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eleştiri getirenler, onun Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük çalışma hayatı reformuna imza attığını hatırlamak istemiyorlar. Herkesin konuştuğu, herkesin büyük büyük laflar ettiği dönemlerde bizim sığınabilecek, derdimizi anlatabileceğimiz, sorunlarımızı dikkate alabilecek sadece Cumhurbaşkanımız vardı. 15 yıla yaklaşan bir mücadelenin bugün zirvesindeyiz. Elbette ki yapacak daha çok işimiz var.

 

“BÜYÜK SORUNLAR YAŞADIK AMA MİLLET İRADESİNE SAHİP ÇIKMAKTAN VAZGEÇMEDİK”

12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz antidemokratik süreçleri, darbe dönemlerini yaşadık. O zaman da demokrasiye, milli iradeye, millet iradesine sahip çıktığımız için sendikalarımıza, işyerlerimize saldırdılar. Baskılar ile büyük sorunlar yaşadık.  Millet iradesine, demokrasiye, parlamentodan güvenoyu almış bir hükümetin yıkılmasına karşı çıktık.

 

“HAK-İŞ NEREDE BİZ ORADAYIZ

“HAK-İŞ nerede biz oradayız” sloganlarıyla konuşmasına devam eden Konfederasyon Genel Başkanımız Arslan, yerel seçimlerle birlikte HAK-İŞ’e üye birçok emekçinin sendikalarından koparıldığına dikkat çekerek, “Üyelerimiz baskı ve tehditle karşı karşıya kaldılar. İstifa etmeyenler işten atıldı, istifa edenler de sendikalarımızdan koparıldılar. İşçilerin iradesine ihanet ederek, işçilerin tanımadığı, bilmediği bir kısım sendikaları işyerlerine soktular. Ama biz mücadeleye devam ettik” diye konuştu.

Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar yaşadığı sorunlara ve sıkıntılara da değinen Arslan, “Sorumluluklarımız var, gerekçeler üretmeden şikayet etmeden bu davaya nasıl daha fazla hizmet edebilirim şuurunda, bilincinde ve kararlılığında olmamız gerekiyor. Bu sendika kurulduğunda kira ödeyecek parası olmadığı için uzun süre bir başka sendikamızın misafiri oldu. Sendikamızın Genel Başkanı olan kardeşimiz, Hizmet-İş Sendikamızdaki görevini ve sorumluluklarını bırakarak, hiçbir şeyi olmayan bir sendikamızın başkanı oldu. Devlet Sert Bey, imkanımız yok diyerek çekilmedi. Şimdi kendi ayakları üzerinde bir sendikamız oldu” dedi.

 

SAĞLIK BAKANI KOCA ÖZ SAĞLIK-İŞ TEŞKİLATINI

VİDEO MESAJ  İLE KUTLADI

Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın  protokol konuşmalarının son konuğu Sağlık Bakanı  Dr. Fahrettin Koca  oldu. Yoğun programı  nedeniyle bizzat gelerek katılamadığı programda  Öz Sağlık İş Teşkilatı’nı video mesaj ile tebrik eden Bakan Koca, görüntülü mesajında şunları söyledi:

“Öz Sağlık-İş sendikamızın çok değerli başkan ve yöneticileri, sizleri en içten sevgilerimle selamlıyorum.

Başkanlar kurulunuzun hayırlar getirmesini diliyorum.

HAK-İŞ emek hareketine önemli katkılar sunmuş köklü bir konfederasyon.

HAK-İŞ’in vizyon ve kültürünü benimsemiş genç bir sendika olarak Öz Sağlık-İş’in Bakanlığımız bünyesindeki sağlık işçilerinin büyük oranda güvenini kazanmış olduğunu görüyorum ve bu başarınızdan dolayı sizleri kutluyorum.

Değerli arkadaşlar, ülkenin her noktasına dağılmış sağlık kurumlarımızda işçisi ve memuru, bir milyonu aşan insan sayımızla halkımıza en nitelikli hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz.

Bu sağlık ordumuzun gayretini ve fedakarlığını pandemi döneminde tüm halkımız bir kez daha gördü ve takdir etti.

Gerçekten tüm dünyanın baş etmekte aciz kaldığı asrın en büyük tehdidi karşısında sağlık ordumuz üstün bir emek sarf etti. Salgının başından bugüne büyük bir çabayla gerektiğinde hane halkından mahrum olarak gerektiğinde izinleri iptal ederek gece gündüz kesintisiz bir şekilde yoğunluğun üstesinden geldiler ve sağlık kurumlarımızı ayakta tutmayı başardılar.

Birçok gelişmiş ülkenin aksine iftihar edeceğimiz bir başarı gösterdiler. Biz sağlık çalışanlarımızı bir bütün olarak gördük. Aşılamada önceliği sağlık çalışanlarımıza verdik. Bu emeğin ve başarının paydaşı olan işçi kardeşlerimizi, onları temsil eden sizlerin şahsında bir kez daha kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Öz Sağlık-İş Sendikamızın değerli başkan ve yöneticileri, bu zorlu günleri inşallah en kısa sürede geride bırakacağız. Hayat normale döndüğünde de sağlık hizmetlerimizi ve emeğimizi geleceğe daha güçlü şekilde taşımak için birlikte yol alacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 20 yıldır istikrarla sürdürdüğümüz sağlıkta dönüşüm vizyonu sayesinde çok önemli mesafeler aldık.

Önümüzde ise çok büyük hedeflerimiz var. Ülkemizi ilaç ve tıbbi teknoloji dahil olmak üzere her aşamada kendi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilen ve ihraç eden bir noktaya taşıyacağız.

Sadece modern sağlık tesisleri inşa etmekle yetinmeyeceğiz. Vatandaşımızın tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak her yönüyle sağlıklı bir toplum inşa edeceğiz.

Bu hedefe her yaştan her sınıftan ideal sahibi sağlık çalışanlarımızla birlikte omuz omuza çalışarak ilerleyeceğiz.

Sistemimizin en büyük gücü sağlık çalışanlarımızdır. Hedeflerimize doğru daha ileriye gidebilmek için sağlık ordumuzu daha donanımlı, daha motive daha güçlü düzeye taşımamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Çalışma koşullarımızı hak ve sorumluluk temelinde en adil düzeye taşımak için hep birlikte çalışacağız.

Öz Sağlık-İş Sendikamızı bu yolda önemli bir paydaşımız olarak gördüğümüzü bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Başkanlar kurulunuz vesilesiyle samimi duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmış olmaktan dolayı ayrıca mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Daha sağlıklı ve huzurla yaşayacağımız günlere kavuşmak dileğiyle, çalışmalarınızda başarılar diliyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum.

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=3pP-HH4ZDes

 

TEŞKİLAT, TİS, EĞİTİM VE MALİ KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ

 SUNUMLAR YAPILDI

 

Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda Teşkilatlanma, Toplu İş Sözleşmeleri, Eğitim ve  Projeler ile Mali konularda da şube-il ve bölge başkalarımız ile yönetimleri bilgilendirildi.

Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan ve Tuba  Gülpembelioğlu, yaptıkları sunumlarla teşkilatlarımızı bilgilendirdi, soruları cevaplandırdılar.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantımız çekilen Aile  Fotoğrafı ile sona erdi.

 

Fotoğraflar

TOP

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ AFYON’DA YAPILDI