GENEL BAŞKANIMIZ SERT, ENERJİ-İŞ SENDİKASI’NIN 3. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert Konfederasyonumuza bağlı Enerji-İş Sendikası’nın İstanbul’da gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek ile İstanbul 1-2-3-4 No’lu  Şube Başkanlarımızın da iştirak ettiği Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Enerji-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, enerji işkolunda 50 yıllık tekeli kırarak bir ilke imza attıklarını belirterek, “Sendikamız, taşıdığı misyonun gereklerini daha güçlü ve kararlı bir şekilde gerçekleştirmek üzere, gelecek 4 yıllık programını 3. olağan genel kurulunda dava arkadaşları ve paydaşlarıyla birlikte tasarlayacaktır. Sendikacılık tasavvurumuz, 250 bin enerji emekçimizin yanı sıra küresel sorumluluklarımızı da bizlere yüklemektedir. Sendikal hareketimizin dürüst, şeffaf, adil ve ilkeli yürütülmesi kelebek etkisi gösterecek ve emekçilerin yaralarına merhem olacaktır” şeklinde konuştu. 

Öz: “Enerji-İş Bizi Gururlandırıyor”

Genel Kurul’da katılımcılara hitap eden HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz de, “Enerji -İş Sendikamız enerji gibi zor bir sektörde sendikal değişimin fitilini ateşlemiştir. Bugün Enerji-İş kendi işkolunda önemli bir yere sahiptir. Enerji-İş Sendikamız Türkiye’nin 81 iline uzanan üye potansiyeli ile binlerce enerji işçisinin hayatına dokundu. Bu bizi gururlandırıyor” dedi.  Öz sözlerini şöyle sürdürdü:

“HAK-İŞ Konfederasyonumuzun genç sendikalarından biri olan Enerji-İş, örgütlenme kabiliyeti yüksek ve dinamik bir sendikamızdır. Enerji-İş Sendikamız 2013 yılında kurulmuş olmasına rağmen iki yıl içinde, 2015’te, aşılamaz denilen barajı yıka yıka aştı. Fakat pek çok üyesinin işkolu değişikliğinden dolayı farklı iş kollarına aktarılma sebebiyle, elde etmiş olduğu başarısı elinden alındı. Enerji-İş Sendikamız genç, enerjik, dinamik yapısıyla bu başarısını en kısa zamanda tekrar elde edecektir” şeklinde konuştu.

ALTUNSOY GÜVEN TAZELEDİ

Genel Başkanımız Devlet Sert, yapılan seçimlerde Enerji İş Sendikası Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Mahmut Altunsoy ve yönetimini tebrik etti, yeni dönemin Enerji-İş Ailesine hayırlı olmasını diledi.

 

 

TOP

GENEL BAŞKANIMIZ SERT, ENERJİ-İŞ SENDİKASI’NIN 3. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI