GENEL BAŞKAN SERT HİZMET-İŞ SENDİKASI YOZGAT ŞUBESİ 7. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu’na katıldı, yaptığı konuşmada Yozgat’taki sendikal dayanışmanın kendilerini mutlu ettiğine vurgu yaptı, kongreye başarılar diledi.

Genel Kurula Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in yanı sıra, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ Sendikası Onursal ve Kurucu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek, Yozgat Şube Başkanımız Mehmet Akyol ve konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de katıldı.

Genel Kurul Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir’in divan başkanlığında gerçekleştirildi.

“HAK-İŞ ÜLKESİ İÇİN GÖZÜNÜ KIRPMADAN FEDAKARLIK YAPABİLECEK BİR ÖRGÜT”

Genel Kurul’da katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in ülkenin bağımsızlığı, birliği, demokrasisi ve geleceği için gözünü kırpmadan fedakârlık yapabilecek bir örgüt olduklarını söyledi.

Arslan aynı zamanda HAK-İŞ’in 46 yıllık mücadelesinde elde ettiği başarıyla bugün Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olduğuna değinerek, şunları aktardı:

“750 bine yakın üyemiz, 81 il başkanımız, 21 sendikamız, 250 şubesiyle Türkiye’nin her yerinde büyük bir organizasyondan bahsediyoruz. Ama biz büyüdükçe mütevazı olmaya, büyüdükçe haddimizi bilmeye mecburuz, ayaklarımız yerden kesilmiyor çok şükür. Neden 750 bin bize yetmiyor da ondan 7 milyonlara ulaşmak zorundayız? Bu ülkenin gücü diyorsak Hak-İş’e, bütün işçileri Hak-İş’te toplanmaya ve bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin bağımsızlığı ve birliği, demokrasimiz, geleceğimiz için fedakarlık yapılması gerektiğinde bunu gözünü kırpmadan yapabilecek bir örgütüz."

“FERMAN BAŞKANIMIZIN YOZGAT’TA KARDEŞ SENDİKALARIMIZLA DAYANIŞMASI TAKDİRE ŞAYANDIR”

Genel Kurulu’nda konuşan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Hizmet İş Sendikası’nda görev yaptığı dönemlerde Yozgat’ta toplu iş sözleşme süreçleri yürüttüğüne dikkat çekerken, “Yozgat’a yabancı değiliz. Ferman Başkanımızın Yozgat’ta kardeş sendikalarımız için yaptıklarını yakinen biliyoruz, kendine teşekkür ediyoruz. Öz Sağlık-İş Sendikası Türkiye’de 219 sendika içinde en büyük üçüncü işçi sendikasıdır. HAK-İŞ’in ilkeleri etrafında hareket etmekten her zaman onur ve gurur duyduk, duymaya da devam ediyoruz” dedi.

****

Konuşmalarının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen seçimlerde mevcut başkan Ferman Zararsız Şube başkanlığına yeniden seçildi.

Fotoğraflar

TOP

GENEL BAŞKAN SERT HİZMET-İŞ SENDİKASI YOZGAT ŞUBESİ 7. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI