GENEL BAŞKAN SERT, HAK-İŞ 2. EMEK TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen HAK-İŞ Emek Temalı 2. Fotoğraf yarışması ödül törenine katıldı.

Ödül törenine Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in yanı sıra, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız ve Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi, HAK-İŞ Kültür-Sanat Komite Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcileri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Sendikamız Kültür Sanat Komite Başkanı Bilal Altunbaş da katıldı.

 

Ödül töreninde katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, “Komitemizin, samimiyetle ve hiçbir beklentiye girmeden HAK-İŞ’in kültür ve sanat yüzünü ortaya çıkartma gayretleri bizim kısa sürede güzel sonuçları görmemizi sağladı. Bunlarla yetinmeyeceğiz, inşallah yenilerini yapacağız” dedi.

“Sendikalarımıza Çağrı”

HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Kültür ve sanat alanında daha çok yer almaları gerektiğini belirten Arslan, Sendikal mücadele bir bütün olarak ele alınmalı. Bunu sadece toplu sözleşme yaparak, üye yaparak değil, ülkemizin, bölgemizin bütün sorunları bizi ilgilendiriyor. Bunun için sorumluluklarımızın farkında olarak, bu sorunlara karşı çözümlerimiz var" şeklinde konuştu.

 

“Türkiye’nin Gücü HAK-İŞ’in Gücü”

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“HAK-İŞ sadece bir sendika, bir konfederasyon değildir. Türkiye’nin varlığını, bütünlüğünü sağlamak konusunda da sorumluluklarımız var. Türkiye’nin gücünün Hak-İş’in gücü, Hak-İş’in gücünün Türkiye’nin gücüdür. Hak-İş ne kadar güçlenirse Türkiye o kadar güçlenir iddiamız var. Hak-İş’in her alanda özgün projelere ihtiyacı var. Üye sayımızı artırmak elbette önemli. 750 binlere yaklaşan üye sayımız önemli. Bunu milyonlara taşıma da bizim sorumluluğumuz, kültür ve sanat gibi topluma mesaj verilecek alanlarda olmak da bizim sorumluluğumuz"

 

“Daha da Güçlenerek Yolumuza Devam Edeceğiz”

“İlk olarak Kısa Film Yarışması ile başladığımız faaliyetlerimizi uluslararası alana taşıdık. İnşallah fotoğraf yarışmamızla farklı çalışmalarımızla kültür sanat alanında daha güçlenerek yolumuza devam edeceğiz”

 

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi:

“HAK-İŞ Türkiye Sakatlar Konfederasyonunun Abisidir”

 

Ödül törenine katılan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi katılımcılara yönelik gerçekleştirdiği konuşmasında, “Ben de kendimi HAK-İŞ ailesinden sayıyorum. HAK-İŞ Konfederasyonumuz, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun abisidir. HAK-İŞ kuruluşundan bu yana kendi başına bir efsanedir. Bugüne kadar HAK-İŞ’in, alın teri kurumadan emekçinin emeğinin verilmesi adına vermiş olduğu mücadeleleri asla unutmadık. Her yerde sendikalaşmak, her işkolunda örgütlenmek önemli. Türkiye’nin büyük gücü HAK-İŞ’i ve bu büyük güçten dolayı Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı kutluyorum” dedi.

 

HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı:

"Emek ve sanatı bir araya getiriyoruz"

Hak-İş Kültür Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı, “Dünya genelinde marka olan 10. Uluslararası Kısa Film Yarışmamızla, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz fotoğraf yarışmamızla, ebru başta olmak üzere geleneksel sanatlara yönelik çalışmalarımızla emek ve sanatı bir araya getiriyoruz. Hak-İş’in çağrısına kulak verip, emeği sanatsal bir bakış açısıyla bizlere sunan, emeğin fotoğrafını çeken herkese, teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Esra Hacioğlu ise, foto muhabirliğinin fiziksel ve psikolojik etkisinden bahsederek, “Çektiğimiz fotoğraflar kolay kolay ortaya çıkmıyor. Bu yarışmanın da teması emek. Emeği olan herkese teşekkür ederim" dedi.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİYLE BULUŞTU

Yarışmada “Emek” fotoğrafıyla birincilik ödülünü Sare Kural, “Ekim” fotoğrafıyla ikincilik ödülünü Serdar Şeker, “Alın Teri” fotoğrafıyla üçüncülük ödülünü Zülfü Gül, “Sabun İşçisi” fotoğrafıyla özel ödülü ise İsa Cıda aldı.

 

Fotoğraflar

TOP

GENEL BAŞKAN SERT, HAK-İŞ 2. EMEK TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI