DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ENGELLİ SAĞLIK PERSONELİ ÜYEMİZ DARP EDİLDİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne ilişkin ülke genelinde farkındalık programları yapılırken, Diyarbakır Silvan’da engelli bir sağlık işçisi üyemiz randevusuz muayene olmak isteyen  hasta tarafından darp edildi.
Olay, Silvan’da Dr. Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Hastaneye randevusuz gelen hasta R.Y. doktorla görüşmek istedi. Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları doktoru otomasyonu Cengiz Doğru, doktora randevusuz bir hastanın olduğunu iletti. Doktor ise hastanın mağdur olmaması için randevulu hastalardan sonra bakılacağını iletmesini istedi. 
Otomasyon görevlisi Üyemiz Doğru, hastaya doktorun kendisine randevusuz olmasına rağmen bakacağını söylediği esnada hasta R.Y. otomasyon görevlisi üyemiz Cengiz Doğru’ya kafa atarak darp etmeye başladı. 
Çevredekilerin araya girmesiyle sakinleştirilen şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına aldı. 


“SÖZÜMÜZ TÜKENDİ”


Yüzde 60 oranında engelli raporu bulunan üyemize yönelik şiddet olayını sert bir dille kınayan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, olayın Diyarbakır Şubemiz tarafından yakından takip edildiğini kaydetti.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde üstelik engelli bir sağlık çalışanına yönelen şiddet karşısında artık sözün tükendiğini belirten Genel Başkan Sert, “Ülke genelinde farkındalık programlarıyla engelli kardeşlerimizin yaşamlarını nasıl daha kolaylaştırabileceğimizi planlarken, engelli bir üyemizin bir sağlık kuruluşunda karşılaştığı bu durum bizleri ziyadesiyle üzmüştür.
Üyemize geçmiş olsun diyoruz. Sağlıkta şiddet bir an önce son bulsun istiyoruz. Kanun ve hukuk çerçevesinde etkili ceza ve yaptırımların bir an önce uygulanmasını talep ediyoruz”

TOP

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ENGELLİ SAĞLIK PERSONELİ ÜYEMİZ DARP EDİLDİ