CUMHURİYETİMİZİN 98. YILI

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BAĞIMSIZLIĞINI KİMSE AĞZINA DAHİ ALAMAZ”

“EZELDEN EBEDE DİMDİK AYAKTAYIZ”

 

Cumhuriyetimizin ilanının 98 yılında bir kutlama mesajı yayınlayan Öz  Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, 98 yıl önce nice fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ezelden ebede dimdik ayakta kalacağını vurgularken, “Devletimizin bağımsızlığını tartışmaya açmayı bırakın, bunu kimse  ağzına dahi alamaz. Bu necip millet buna izin vermez” dedi.

Sert yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“Aziz milletimizin, geleceğimiz, umutlarımız, yarınlarımız olan gençlerimizin, vatanını aziz belleyen ve vatan savunması saydığımız Pandemide canla başla mücadele eden tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçisi kardeşlerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

98 yıl önce verilen milli mücadelede bizlere bu vatanı, bu devleti yeniden kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milli mücadelenin tüm isimsiz kahramanlarını rahmetle, minnetle anıyorum.

Türk milleti olarak vatanımızdan, bayrağımızdan, bağımsızlığımızdan ve en küçük bir çakıl taşından dahi vazgeçmeyeceğimizi tüm dünya bilir. Bunu her yerde dile getirir, en küçük tavizi vermeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını bırakın tartışmaya açmanın, kimsenin ağzına dahi almasına izin vermeyiz, vermedik.

Bu manada her zaman dimdik duran ve bu milletin arkasından yürüdüğü Sayın Cumhurbaşkanımızın tavrını yürekten destekliyor, yer yüzünde hiç kimsenin, hiçbir devletin Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinden kendi emellerini gerçekleştirme gayretlerine izin verilmeyeceğini bizler de bir kez daha deklare ediyoruz.

Bu devlet büyük zorluklar, büyük kahramanlıklar, büyük yokluklarla müstemleke olmayı reddedip yeniden doğmuş, yeniden kurulmuştur.

Bize miras bırakılan Cumhuriyetimiz ezelden ebede dimdik ayakta kalacaktır. Bizim bundan kuşkumuz yoktur, heves edenlerin de kuşkusunun olmaması gerekir.

Bağımsızlığımızın, milli mücadelemizin sembolü olan  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle kutluyor, nice 98 yıllara daha bu bayrağın gölgesinde girmeyi temenni ediyoruz”.

 

TOP

CUMHURİYETİMİZİN 98. YILI