CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TİS MÜZAKERELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Sendikamız ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasındaki Toplu  İş Sözleşmesi müzakereleri devam ediyor. Taraflar yılın son günü 3. kez bir araya geldi.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, Sendikamız Avukatı İlyas Şeker, TİS Uzmanlarımız Emre Kılıç, Ecrin Ferah ve Sivas Şube Başkanımız İbrahim Eyce’den oluşan Sendikamız heyeti, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven başkanlığındaki heyet ile bir kez daha müzakereye oturdu.

TİS müzakerelerinde 3. kez bir araya gelen taraflar çok sayıda madde üzerinde mutabakat sağladı. Tartışmalı maddelerle ilgili olarak Üniversite ve Sendikamız yetkilileri, tarafların mutabık kalacağı bir tarihte yeniden bir araya gelecek.

 

BELEDİYE BAŞKANINDAN ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA TALEP ETTİK

Sivas saha çalışmaları kapsamında Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de ziyaret edildi. Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz  Başkan Hilmi Bilgin’i belediyedeki makamında ziyaret etti.

Sivas ölçeğinde görev yapan sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin pandemi koşullarındaki yoğun çalışma mesailerinin gündeme geldiği ziyarette, Genel Başkan Yardımcımız  Adem Yavuz işçiler için ücretsiz toplu taşıma talebinde bulundu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararında inisiyatifin belediyelere bırakıldığının hatırlatıldığı görüşmede, bu konuda işçi dostu olarak bilinen Başkan Bilgin’den destek istendi. Ziyarette Sivas Şube Başkanımız İbrahim Eyce de hazır bulundu.

 

TEMSİLCİ TOPLANTIMIZ GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, Sivas saha çalışmaları kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kurumlardaki temsilcilerimiz ile de bir araya geldi.

Toplantıda Bakanlık TİS, mevzuat ve uygulamadaki sorunlar değerlendirilirken, Genel Başkan Yardımcımız Yavuz, Sendikamız Avukatı İlyas Şeker ve TİS uzmanlarımız Emre Kılıç ile Ecrin Ferah da temsilcilerimizin yönelttiği soruları cevaplayarak bilgilendirme yaptılar.

 

 

 

Fotoğraflar

TOP

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TİS MÜZAKERELERİMİZ DEVAM EDİYOR