Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sendikamız 3. Olağan Genel Kurulu’na Teşekkür Mesajı

 

“MİLLETİMİZ SİZİN BU FEDAKARLIĞINIZI VE EMEĞİNİZİ ŞÜKRANLA YAD EDECEK”

“SAĞLIK SEKTÖRÜMÜZE VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA YAPTIĞIMIZ YATIRIMIN KARŞILIĞINI BU SÜREÇTE FAZLASIYLA ALDIK”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu’na gönderdiği yazılı mesajda, pandemi döneminde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının fedakarlığına işaret ederek, “Milletimiz sizlerin bu  fedakarlığını, emeğini, mücadelesini unutmayacak, her zaman şükranla yad edecektir. Siz sağlık emekçilerimizin gayretleri milletimizin de tedbirlere uymasıyla inşallah hep birlikte bu musibetten kurtulacağımıza, üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine seslendiği mesajında şunları söyledi:

“Emekçilerin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine büyük önem veriyoruz. Son 19 yılda sabit ücretle çalışanları enflasyona ezdirmedik.

Sağlık alanında yapılan yatırımların karşılığı salgın döneminde fazlasıyla alınmıştır. Emekçilerin hak ve hukukunun korunması mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine büyük önem verdik

 

KAMU KURULUŞLARINDA HİZMET VEREN FİRMALARDA GÖREV YAPAN İŞÇİLERİN KADRO SORUNUNU DA ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK.

Sağlık çalışanlarının izinlerinden sendika üyeliğine, promosyon ödemelerinden diğer hususlara kadar hemen her konuda tarihi nitelikte adımlar attık. Sağlık sektörümüze ve sağlık çalışanlarımıza yaptığımız yatırımların karşılığını korona virüs ile mücadele döneminde fazlasıyla aldık.

1 milyon100 bini bulan sağlık ordusunun fedakarlıkları sayesinde salgının en zorlu dönemi suhuletle atlatılmıştır. Sağlık çalışanlarının çabalarıyla hiçbir vatandaş çaresiz bırakılmamıştır. İlacından testine, ambülansından diğer tedavi araçlarına kadar her türlü hizmeti vatandaşa ücretsiz sunduk.

Son asrın en büyük sağlık krizi olarak nitelenen ve şimdiye kadar dünya genelinde 5 milyondan fazla insanın hayatına mal olan salgında Türkiye gerçekten takdire şayan bir başarı sergiledi.

Sağlık çalışanlarına teşekkür ederek vefat eden sağlık personeline Allah’tan rahmet diledi.

Milletimiz sizlerin bu fedakarlığını, emeğini, mücadelesini unutmayacak, her zaman şükranla yad edecektir. Siz sağlık emekçilerimizin gayretleri milletimizin de tedbirlere uymasıyla inşallah hep birlikte bu musibetten kurtulacağımıza, üstesinden geleceğimize inanıyorum”.

İzlemek için,

https://www.youtube.com/watch?v=l721ojlmNvs

 

TOP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sendikamız 3. Olağan Genel Kurulu’na Teşekkür Mesajı