BAŞKAN SERT DİYARBAKIR ANNELERİNİ ZİYARET ETTİ

“DÜNYANIN EN ACI ÇIĞLIĞI ANNELERİN KALBİNDEN YÜKSELEN EVLAT ÇIĞLIĞIDIR”

 

Saha çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da olan Genel Başkanımız Devlet Sert, evlatları  terör  örgütü  PKK tarafından dağa  kaçırılmış olan annelerin  HDP  İl Binası  önünde devam eden  Evlat Nöbeti Çadırını ziyaret etti,  annelerin eylemlerine destek verdi.

Beraberinde Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Komitesi Başkanı Tuba  Gülpembelioğlu, Sendikamız Diyarbakır  Şube  Başkanı Mehmet Aküzüm ve Yönetim Kurulu  Üyeleri, diğer  il ve şube teşkilatlarımız ve temsilcilerimizle birlikte  Diyarbakır  Annelerini ziyaret eden  Genel Başkan Sert “Dünyanın en acı  çığlığı annelerin kalbinden yükselen evlat çığlığıdır.  Biz  HAK-İş Konfederasyonu olarak,  Öz Sağlık-İş Sendikası olarak bu  ailelerimizin, annelerimizin yanındayız, dualarımız onlarla birliktedir. İnşallah tez vakitte evlatlarına kavuşurlar” dedi.

HDP Diyarbakır İl Binası önünde devam eden eylem alanını ziyaret eden Genel Başkan Devlet Sert, eyleme katılan ailelerle, annelerle görüştü, onları dinledi ve sendikamızın hediyelerini takdim etti.

Ziyaret sırasında basına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Sert şunları söyledi:

“Evlatlarımıza bu hainliği yapanlarla, bunun arkasında duranlarla işimiz yok, bizim maşalarla işimiz yok. Bu hainliğin arkasındaki gücün kim olduğunu tüm dünya biliyor. Aslında sizin buradaki evlat nöbetleriniz, sesiniz bütün dünyaya mesaj veriyor.

Ben inanıyorum ki, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi kökeni ne olursa olsun bu sizin haklı mücadeleniz.  Bu haklı mücadelede yanınızdayız, dualarımız sizinle. Rabbim bu gözyaşlarınızın karşılığı olarak bu kavuşmayı muvaffak eylesin inşallah.

Bugün Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Merkezi olarak, Kadın Komitesi ve Şube Teşkilatlarımız olarak buradayız. 1,5 yılı aşkın bir süredir nöbet tutan, evlatları için burada olan ailelerimizi ziyarete geldik.

Unutulmasın, dünyanın en acı çığlığı anne kalbinin çığlığıdır. Bu analarımızın gözyaşını, çığlığını yüreklerimizde hissediyoruz.

Ben inanıyorum ki kalbi burada olan, dua eden Türkiye halkı, tüm çığlıkların sesine kulak verecek niteliktedir. 200’ün üzerinde ailelerimiz şu anda evlat nöbeti tutuyor.

Yaklaşık 30 ailemizin çocuklarına kavuşması bizi ve Türkiye’yi mutlu etmiştir. Buradaki ailelerimizin nöbetlerindeki bu isyanı, çığlığı bütün dünyaya bir mesaj olarak gönderilmiştir. Bunun siyaseti, bunun partisi, bunun politikası olmaz.

Bu anaların çığlığına ses vermek zorundayız.

Dünya bu mesaja, bu gözyaşına kulak vermelidir. Bir an önce inşallah evlatlarına kavuşurlar, bu terör belası bir an önce bitirilir ve Türkiye huzurlu bir şekilde yoluna devam eder.

Sivil toplum örgütleri olarak vatandaş olarak, anne ve babalar olarak hep birlikte bunu çözmemiz lazım. Bunun siyaseti olmamalı, olmaması gerekir.

Öz Sağlık-İş Sendikası ve HAK-İŞ Konfederasyonu olarak bu ailelerin yanındayız, dualarımız onlarla birliktedir”.

 

Fotoğraflar

TOP

BAŞKAN SERT DİYARBAKIR ANNELERİNİ ZİYARET ETTİ