Hesap Oluştur

Şifremi Unuttum?

ASPB Bağlı kurumlarda çalışan üyelerimizin kadroya geçiş sonrası mali açıdan yaşadıkları sorunlar ile ilgili rapor teslim edildi.

29.5.2018 - 15:56

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA KADROYA GEÇEN ÜYELERİMİZİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN GENEL BAŞKANIMIZDAN STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANI SAYIN CAHİT DURMUŞ’A YAPILAN ZİYARET

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışmakta olan üyelerimizin kadroya geçiş sonrası kurumlarda mali açıdan yaşadıkları sorunlara ilişkin hazırlanan rapor Genel Başkanımız Sayın, Devlet Sert tarafından Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Cahit DURMUŞ’a yapılan ziyarette elden sunuldu. 

   Genel Başkanımız Sert tarafından sunulan raporda ‘İlave Tediye Ücreti, İkramiye Alacağı, Çocuk Yardımı, Yemek Yardımı, Yol Yardımı, Ücret Zammı, Bulaşıcı Hastalık ve Risk Primi, Kıdem ve Yıllık İzin’’ sorunları dile getirilirken bu sıkıntıların giderilebilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı tüm kurum ve kuruluşlara uygulamaya ilişkin yazı (genelge) yazılması gerektiği ifade edildi.

Fotoğraflar

Yorumlar

20.8.2018 23:55:59 Hacer

Başkanım izin ve rapor alan çalışan yerine 24 24 çalışmalar bizleri zor durumda bırakmaktadır.ailelerimiz de mağdur olmaktadır.bu konunun acilen çözülmesini arz ederiz.çocuk evleri çalışanları olarak cumhurbaşkanımıza ve bakanlığımıza iletmenizi rica ederiz

7.7.2018 23:06:38 SERVET

Sosyal hizmetlerde bakım personeli olarak çalışmaktayım.hizmet alımı iken ve sözleşme devam ederken önlisans bitirdim lakin maaşıma yansımadı çünkü üç yılki sözleşme devam ediyordu. Kadro heyecanı ile birlikte iki yıllık önlisans farkını alırız diye düşündüm lakin yine olmadı gerekçe ise 4 aralıkta maaş neyse o şekilde devam edilecek dendi. Şimdi sizden ricam; ben ve benim gibi onlarca hatta yüzlerce calışanın bu magduriyetlerimizi n giderilmesi bizleri size olan inancımızı koruyacaktır.

30.5.2018 12:23:25 hakan

Başkanım bakim elamanlarinin iş kanununa tabi olduğuna dair yargıtay karari bulunmasina ragmen bununla ilgili birsey yapilmiyor.Ne bakanlik ne sendika .Ayrıca kadroya gectikten sonra calişma usul ve esaslari v.s ilgili bir yonetmelik yayinlanmadi.vardiyali calisanlardan biri rapor ve izindeken diger calisanlar 24 saat arayla işe çagriliyor.Başkanim bu konulari ancak ancak cumhurbaşkanımız çözer.iletebilseniz.iyi günler

Yorum yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yorumunuz editörümüz tarafından incelendikten sonra sitemizde yayınlanacaktır.

TOP

ASPB Bağlı kurumlarda çalışan üyelerimizin kadroya geçiş sonrası mali açıdan yaşadıkları sorunlar ile ilgili rapor teslim edildi.