Ağrı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Şiddet

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Sert:

“BU GÖRÜNTÜLER İÇİNİZİ SIZLATMIYOR MU?”

 

Sağlıkta şiddete her geçen gün yenisi ekleniyor.  Ağrı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde veri hazırlama personeli olarak görev yapan Üyemiz Ömer Söylemez, sıra numarası yüzünden çıkan tartışma sonrası bir hasta yakını tarafından darp edilerek kanlar içerisinde bırakıldı.

Ağrı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde veri hazırlama  görevlisi olarak çalışan üyemiz Ömer Söylemez, sabah saatlerinde hasta yakınına sıra numarası verirken çıkan sözlü tartışmanın yatıştırılması sonucu işine devam etti. 

Randevusu olmadığı halde hastasını muayene ettirmek isteyen saldırgan daha sonra Üyemiz Söylemez’e arkadan yaklaşarak elindeki cisim ile vurmaya başladı ve sağlık personeli Söylemez’i kanlar içinde bıraktı. Güvenlik görevlileri ve diğer hasta yakınlarının müdahale etmesi ile saldırgan etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği olayda üyemiz Ömer Söylemez darp raporu alarak saldırgan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sendikamız Ağrı Şube Başkanı  Hakan Yıldırım ve yönetimi, olayın ilk anından itibaren Üyemiz  Ömer Söylemez’in yalnız bırakmadı, tedavisi yaptırılan Söylemez, teşkilatımız tarafından evinde de ziyaret edildi.

 

DEVLET SERT:

“SAĞLIKTA ŞİDDETE DEVLET OLARAK DUR DEMEK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

 

Ağrı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen elim olayla ilgili olarak  üyemize geçmiş olsun dileklerini ileten Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, sağlıkta şiddet olayları karşısında kınamaktan başka çözümlerin de bulunduğunu belirterek, “ Devletimiz, Bakanlığımız neyi beklemektedir? Sağlık çalışanları can kayıplarının, darp olaylarının, sözlü, fiziksel ve psikolojik şiddetin odağı haline geldi. Caydırıcı ceza, tedbir, eğitim, farkındalık, ne yapılması gerekiyorsa hiç vakit kaybedilmeden tamamlanmalıdır.

 

Pandemi koşullarında canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarının bu vaziyeti hiç mi yüreklerinizi sızlatmıyor?

 

Sendika olarak sağlıkta şiddetin karşısındayız, olmaya devam edeceğiz. Üyemizin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyup, saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için bütün gücümüzü kullanacağız” dedi.

 

TOP

Ağrı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Şiddet