81 İLDE SAĞLIK KURUMLARININ ÖNÜNDEN HAYKIRDIK “SAĞLIK İŞÇİSİ DE SAĞLIK ÇALIŞANIDIR”

Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılacak olan düzenleme ile ilgili çalışmada işçilerin yer almaması nedeniyle, sağlık ve sosyal hizmet işkolunun yetkili sendikası olarak 81 ilde sağlık kuruluşları önünde basın açıklaması yaptık.

Yaklaşık 2 haftadır süren tepkisel basın açıklaması eylemlerine kendi üyelerimiz kadar, işkolunda bulunan diğer sağlık işçileri de eşlik ettiler.

“SAĞLIK İŞÇİSİ DE SAĞLIK ÇALIŞANIDIR” temasıyla ülke genelinde Sendikamızın Şube ve il başkanları ile yönetimlerin, temsilcilerimizin ve üyelerimiz ile diğer tüm sağlık personelinin katıldığı basın açıklamaları ve eylemlerde sağlık işinin ekip işi olduğu, yapılacak olan düzenlemeden bütün sağlık personelinin herhangi bir ayrım yapmadan haklarını alması gerektiği, özellikle sağlık işçilerinin düzenleme kapsamı dışında kalmasının kabul edilemeyeceği vurgulandı.

 

13 ARALIK’TA ANKARA’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Öte yandan tüm  şube ve  il başkanlıklarımızda yapılan basın açıklamalarının en genişi 13 Aralık pazartesi  günü Ankara’da Sağlık Bakanlığı ve Bilkent Şehir Hastanesi yerleşkesinde yapılacak.

Ankara 1 ve  2 No’lu Şubelerimiz tarafından organize edilecek basın açıklamasına Genel Başkanımız Devlet Sert ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuz da katılarak sağlık işçisinin haklı taleplerini bir kez daha kamuoyuna açıklayacak.

 

TOP

81 İLDE SAĞLIK KURUMLARININ ÖNÜNDEN HAYKIRDIK “SAĞLIK İŞÇİSİ DE SAĞLIK ÇALIŞANIDIR”