Hesap Oluştur

Şifremi Unuttum?

185 BİN ÜYEMİZİ FERDİ KAZA SİGORTASI KAPSAMINA ALIYORUZ

Pandemi koşullarında canları pahasına hizmet veren ancak sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemeden faydalandırılmayan sağlık ve sosyal hizmet işçisi üyelerimizi ferdi kaza sigortası kapsamına alıyoruz.

Sendikamız Yönetim Kurulu,  185 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı üyemiz için ferdi kaza sigortası kararı aldı. Üyelerimiz 60 bin liralık ferdi kaza sigortasından faydalanabilecek.

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Genel Başkanı Devlet Sert, salgın koşullarında tüm sağlık çalışanlarının canları pahasına bir mücadele ortaya koyduklarına işaret ederken,  “Ancak yapılan ek ödemeden sağlık ve sosyal hizmet işçileri faydalandırılmamışlardır. Oysa sağlık hizmeti bir bütündür. İşçi-memur ayrımı yapılmadan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları evlerine dahi uğramadan sürecin içinde yer almışlardır.  Sendika olarak aldığımız bir karar ile 185 bin sağlık ve sosyal hizmet işçisi üyemizi  ferdi kaza sigortası kapsamına alıyoruz.  Kapsam her bir üyemiz için  60 bin lira değerindedir. Emeklerinin karşılığı olan ek ödemede yapılan ayrımı telafi etmeye yetmeyebilir ancak üyelerimizi ve emeklerini çok önemsiyoruz. 

Hiçbir vatandaşımızın, üyemizin ve ailesinin kötü gün yaşamaması en büyük arzumuzdur. Aldığımız bu karar  elbette  emeklerinin,  alın terlerinin bir karşılığı değildir. Ama eşitliğe aykırı uygulamalar karşısında Sendika olarak üyelerimize verdiğimiz kıymetin anlaşılması adına önemsediğimiz bir hizmeti uygulamaya koyuyoruz” dedi.

TOP

185 BİN ÜYEMİZİ FERDİ KAZA SİGORTASI KAPSAMINA ALIYORUZ